تندخوانی کتاب «داستان های یه قل دو قل» در کتابخانه فاضلین نراقی با حضور کودکان شهر نراق، تندخوانی کتاب «داستان های یه قل دو قل» در کتابخانه فاضلین نراقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور کودکان شهر نراق، تندخوانی کتاب «داستان های یه قل دو قل» در بخش کودک کتابخانه عمومی فاضلین نراقی برگزار شد.
اکرم مهرادفر، کتابدار کتابخانه فاضلین نراقی گفت: تصور عموم بر این است که هرچه آهسته‌تر و کندتر مطالعه شود، اندوخته ذهنی افزایش خواهد یافت، حال آنکه بر پایه دیدگاه پژوهشگران خلاف این امر صادق است.
مهرادفر گفت: به باور پژوهشگران در حالی که میزان اندوخته ذهنی مطالعه‌کننده معمولی تنها ۳۵ درصد است، این حالت برای تندخوان حداقل ۵۳ درصد خواهد بود.
وی افزود: تندخوانی، باعث می گردد تا مطالب کم اهمیت، زودتر شناخته شوند و بر مطالب مهم، تأکید ورزیده شود. از این رو، درک تمام مطلب، برای خواننده سریع، خیلی آسان تر و دامنه دارتر از درک مطلب، برای خواننده کند می باشد.
کتابدار کتابخانه فاضلین نراقی گفت: در این برنامه کودکان پس از تمرین تندخوانی، با حضور در پارک نزدیک کتابخانه به ساخت کاردستی پرداختند.
مهرادفر گفت: اجرای برنامه ساخت کاردستی در حاشیه برنامه های کتابخوانی، باعث جذابیت برنامه ها و ایجاد شوق و انگیزه بیشتر کودکان برای حضور در کتابخانه ها می شود.


منبع: دلیجان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 106
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما