ا

ا

ا
فعالیت های کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان در هفته اول دی همزمان با هفته اول دی، فعالیت های فرهنگی به همت کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان آشتیان برگزار شد.

*
1
جمع‌خوانی کتاب «قصه های شب چله» در کتابخانه امام خمینی(ره) گرکان
با حضور دختران نوجوان روستای گرکان، کتاب «قصه های شب چله» نوشته محمد میر کیانی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) معرفی و جمع خوانی شد.
این کتاب شامل 20 قصه با  عناوینی همچون دختر دانا، دو روباه، دو مسافر، کیسه یاقوت، تخم مرغ طلایی و ... می باشد که همگی با حال و هوای فصل زمستان و شب چله است.
در مقدمه کتاب آمده است: خدا بیامرزد قدیمی‌ها را. دور هم‌بودن و هم‌نشینی را دوست می‌داشتند. این بود که برای همدلی و همزبانی هیچ فرصتی را از دست نمی‌دادند. یکی از این فرصت‌ها، طولانی ترین شب سال یعنی شب چله یا شب یلدا بود.

*
2
برنامه «حافظ خوانی» در کتابخانه امام خمینی(ره) روستای گرکان
با هدف زنده نگه داشتن آیین‌ها و سنت‌های ایرانی، برنامه «حافظ خوانی» در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان برگزار شد.
سارا گزبلندی، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: از سنت های دیرینه شب یلدا، حافظ خوانی و شاهنامه خوانی است که از قدیم الایام در بین خانواده های ایرانی رواج داشته است و در این مراسم نیز اشعاری از دیوان حافظ توسط نوجوان روستای گرکان قرائت شد.

منبع: آشتیان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 109