ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت

ولایت
فعالیت‌های کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین در هفته کتاب همزمان با هفته کتاب، برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌ عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.

*
1
بازدید دانش آموزان دبیرستان ارمغان دانش از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان دبیرستان دخترانه ارمغان دانش شهر فرمهین از کتابخانه عمومی  ولایت بازدید کردند و با خدمات، منابع و فعالیت های کتابخانه آشنا شدند.

*
2
بازدید دانش آموزان روستای فشک از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه ابتدایی روستای فشک شهرستان فراهان از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید کردند و با خدمات کتابخانه آشنا شدند.
طی این بازدید مجموعه کتب پر امانت کتابخانه که متناسب با رده سنی بازدیدکنندگان بود توسط فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه ولایت به کودکان معرفی شد و دانش آموزان به جمع خوانی دو کتاب «چراهای شگفت انگیز» و «داستان های فرانکلین» پرداختند.

*
3
کارگاه کنترل خشم در دبیرستان پسرانه شهید مطهری فرمهین
به همت کتابخانه ولایت، کارگاه کنترل خشم در دبیرستان پسرانه شهید مطهری شهر فرمهین برگزار شد و کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و کارشناس نیروی انتظامی به سخنرانی برای دانش آموزان پرداختند.
همچنین نمایشگاه پوستر با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی در معرض دید دانش آموزان دبیرستان شهید مطهری قرار گرفت.

*
4
قصه گویی  برای کودکان در دبستای شهدای کربلا
به مناسبت هفته کتاب، فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه ولایت شهر فرمهین در مدرسه ابتدایی پسرانه شهدای کربلا حضور یافت و به قصه گویی از کتابهای مصور برای دانش آموزان پایه دوم پرداخت.

*
5
مراسم گرامیداشت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه ولایت فرمهین
همزمان با هفته کتاب، مراسم گرامیداشت کتاب و کتابخوانی با حضور اعضای کودک و نوجوان کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
در این مراسم برنامه های شاد و مفرحی نظیر قصه گویی، بازی و سرگرمی، مسابقه نقاشی، جمع خوانی و اهدای کتاب توسط موسسه مثبت اندیشان برگزار شد و در ادامه از رادین مستعلی برنده کشوری جشنواره کتابخوانی رضوی کتابخانه عمومی قائم مقام شهر فرمهین تقدیر شد.

*
6
مسابقه خاطره نویسی "حال خوش خواندن" در کتابخانه ولایت   فرمهین
همزمان با هفته کتاب، مسابقه خاطره نویسی "حال خوش خواندن" با حضور دانش آموزان شهر فرمهین در کتابخانه عمومی ولایت برگزار شد.
در این مسابقه دانش آموزان می بایست بهترین کتابی که در کتابخانه مطالعه کرده بودند را به همراه سه جمله زیبا و تاثیر گذار از آن کتاب بیان می کردند و در پایان به 3 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
*
7

معرفی کتاب در دبیرستان دخترانه ارمغان دانش فرمهین
به مناسبت هفته کتاب و به همت فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه ولایت، شش عنوان از کتاب با موضوع ترویج کتابخوانی و با عناوین «لذت خواندن در عصر حواس پرتی»، «دانای مهربان»، «فقط کتابداران می خندند»، «ارزش ها و جذابیتهای رشته کتابداری»، «کتاب باید هلو باشد» و «کلیدهای یادگیری» توسط دانش آموزان دبیرستان دخترانه ارمغان دانش شهر فرمهین معرفی شدند.
*
8

بازدید مسئولین شهرستان فراهان از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، مسئولین شهرستان فراهان در دیدارهای جداگانه از کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین بازدید کردند.
جهانبخش قنبری، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی؛ سید احمد سجادی، فرماندار شهرستان فراهان، مهدی چاقری رئیس شورای اسلامی خنجین؛ جناب آقای محمد غلامحسینی، رئیس اداره ورزش جوانان شهرستان فراهان؛ مجید تلخابی، بخشدار مرکزی؛ دهیار روستای سلیم آباد؛ بخشدار خنجین در بازدید از کتابخانه ولایت، با خدمات و فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی آشنا شدند و در هر بازدید محمد سردارپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فراهان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان ارائه نمود.

*
9
نشست کتاب‌خوان در کتابخانه ولایت فرمهین برگزار شد
به مناسبت هفته کتاب، نشست کتاب‌خوان با محوریت کتاب‌های شعر در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
در این نشست «با دعای باران»، نوشته غلامرضا بکتاش، توسط مهدیه فراهانی؛ «عطر یاس: متن وصیتنامه حضرت زهرا(س)» نوشته مهدی وحیدی صدر، توسط ریحانه نیک آبادی؛ «مثل یک لبخند» نوشته صفورا نیری، توسط هانیه زاهدی نژاد؛ «غم های قلابی» نوشته شاهین رهنما، توسط ترانه بختیاری مرجان؛ «پشت سر پاییز» نوشته مهدی مردانی، توسط زینب مرادی وروانی؛ «پروانه در باران» نوشته جعفر ابراهیمی، توسط ستایش علی آبادی و «بزرگراه» نوشته افسانه شعبان نژاد، توسط مهسا ذوالفقاری معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
10
معرفی کتاب «راز سیمرغ» در دبستان حاج مکتبی فرمهین
به مناسبت هفته کتاب محمد سردارپور، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فراهان در دبستان دخترانه حاج مکتبی شهر فرمهین حضور یافت و ضمن معرفی فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه، کتاب «راز سیمرغ» را به دانش آموزان معرفی کرد.
سردارپور همچنین به مسئولین مدرسه پیشنهاد کرد تا هر ماه یک کلاس درس خود را در کتابخانه های عموم شهر فرمهین برگزار کنند تا دانش آموزان با فضای کتابخانه و کتاب ها انس بیشتری بگیرند.

*
11
نشست کتاب‌خوان در دبیرستان پسرانه شهید مطهری فرمهین
به همت کتابخانه عمومی ولایت، نشست کتاب‌خوان با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی در دبیرستان پسرانه شهید مطهری شهر فرمهین برگزار شد و کتاب های «روابط غیر اخلاقی دختران و پسران»، «شبیخون فرهنگی»، «آیین اینترنت»، «مجموعه پیشگیری از اعتیاد»، «اکستازی»، «مقابله با گرایش به خودکشی»، «مواد توهم زا»، «مقابله با افسردگی کودکان و نوجوانان» به اشتراک گذاشته شد.

*
12
جمع خوانی کتاب «خواندنی‌های علمی» در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، برنامه جمع خوانی از سری کتاب های «خواندنی‌های علمی» با حضور جمعی از کودکان شهر فرمهین در کتابخانه ولایت برگزار شد.
مهسا ذوالفقاری، مسئول کتابخانه ولایت گفت: این مجموعه به دانش آموز کمک می کند که از خواندن لذت ببرد و آن چه را خوانده است خوب بفهمد و خوب یاد بگیرد.
ذوالفقاری افزود: مجموعه کتاب های خواندی های علمی در پنج سطح متناسب با کتاب های علوم تجربی اول تا پنجم ابتدایی منتشر شده است و هر سطح از این مجموعه دارای پنج کتاب است و هر کتاب دارای خواندنی های جالب و دانستنی های ارزنده فراوانی از موضوع های مربوط به علوم تجربی است.

*
13
جمع خوانی کتاب «لذت خواندن در عصر حواس پرتی» در کتابخانه ولایت
به مناسبت هفته کتاب، برنامه جمع خوانی کتاب «لذت خواندن در عصر حواس پرتی» نوشته آلن جیکوبز در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
ربابه تلخابی، کتابدار شهرستان فراهان در خصوص این کتاب گفت: «لذت خواندن در عصر حواس پرتی» کتابی است درباره خواندن براساس میل درونی و گرایش های شخصی. آلن جیکوبز نویسنده کتاب خوانندگان این کتاب را دعوت می کند تا تمام راهنماهای کتابخوانی را کنار بگذارند و با آغاز کردن از هوس، لذتشان از کتابها را بکاوند و راهنمای کتابخوانی قرار دهند.

*
14
برگزاری نشست کتاب‌خوان در کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد و کتابهایی را با علاقمندان به اشتراک گذاشت.
در این نشست «کلیدهای یادگیری»، نوشته مژده پور حسینی، توسط نازنین زهرا یاوری؛ «کودک کتاب گرا» نوشته مهرگان نجلا، توسط مبینا روشن پور؛ «کتاب باید هلو باشد» نوشته محسن حدادی، توسط ستایش روشن پور؛ «فرهنگ کتاب و کتابخوانی» از بیانات مقام معظم رهبری، توسط بهاره روشن پور؛ «دانای مهربان» نوشته کاظم کامران شرفشاهی، توسط زهرا رجبی و «500 نکته درباره مطالعه برای دانش آموزان و دانشجویان» نوشته فیل ریس، توسط نرگس تاج آبادی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
15
مسابقه نقاشی در کتابخانه ولایت فرمهین برگزار شد
همزمان با هفته کتاب، مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی از کودکان در کتابخانه عمومی ولایت شهر فرمهین برگزار شد.
در این مسابقه کودکان تصورات خود را از کتاب، کتابخانه و کتابداران در قالب اشکال هندسی و خطوط به تصویر کشیدند و در پایان به 3 نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا شد. 

*
16
بازدید دانش آموزان مدرسه 15 خرداد از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب، دانش آموزان مدسه پسرانه 15 خرداد به همراه مربیان خود از کتابخانه عمومی ولایت فرمهین بازدید نموده و با خدمات و فعالیت های کتابخانه آشنا شدند.
در این بازدید معلمان کلاس درس خود را در کتابخانه ولایت برگزار کرده و از منابع کتابخانه استفاده کردند.

*
17
برپایی نمایشگاه کتاب در دبیرستان دخترانه ارمغان دانش
به مناسبت هفته کتاب و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و بازنمایی منابع، 70عنوان از کتاب‌های پر امانت کتابخانه عمومی ولایت به همت فاطمه هوشیدری، کتابدار کتابخانه در دبیرستان ارمغان دانش شهر فرمهین به نمایش گذاشته شد.

*
18
نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در شهر فرمهین برگزار شد
به همت کتابخانه عمومی ولایت، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در دبیرستان دخترانه ارمغان دانش شهر فرمهین برگزار شد و کتابهایی توسط دانش آموزان و مربیان مدرسه معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
19
بازدید دانش آموزان مدرسه امام مهدی(عج) از کتابخانه ولایت فرمهین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان پایه ششم ابتدایی آموزشگاه پسرانه امام مهدی(عج) از کتابخانه عمومی ولایت بازدید کردند.
در این بازدید برنامه هایی همچون مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و جمع خوانی سری کتاب های «مفاهیم پایه در علوم»، «باهوش ها!» و «می دانی چرا» برگزار شد.

منبع: فراهان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 186