عسگری

عسگری

عسگری

عسگری

عسگری

عسگری

عسگری
فعالیت‌های کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه در هفته کتاب به مناسبت هفته کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.

*
1
نشست کتاب‌خوان با موضوع حجاب در کتابخانه علامه عسگری ساوه
به مناسبت هفته کتاب، نشست کتاب‌خوان با موضوع حجاب در کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
در این نشست «بهم میاد؟»، نوشته رنده عبدالفتاح، توسط صنم علیمرادی؛ «فرار از کتابخانه‌ آقای لمونچلو» نوشته کریس گرابنستاین، توسط مهدیس جوادی؛ «موریس و کتاب‌های پرنده» نوشته ویلیام جودیس، توسط ریحانه امیریان؛ «پیش از بستن چمدان» نوشته مینو کریم زاده، توسط معصومه داریوشی شیخانی؛ «باغ جادویی» نوشته مجید شفیعی، توسط مریم محمدیاری و «ملاقات در شب مهتابی» نوشته مجید محبوبی، توسط الهام آقایی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
2
قصه گویی «من و دنیای احساساتم» در کتابخانه علامه عسگری ساوه
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه شهید علی محمدی شهر ساوه از بخش های مختلف کتابخانه علامه عسگری بازدید کردند.
در این بازدید دانش آموزان با بخش‌های مختلف کتابخانه آشنا شدند و سیما شهباز، کتابدار کتابخانه علامه عسگری برای دانش آموزان در خصوص نحوه جستجوی کتاب و خدمات مرجع، نحوه عضویت، انواع خدمات و انواع منابع در کتابخانه و نرم افزار جستجوی منابع در کتابخانه توضیحاتی ارائه نمود.
در ادامه نیز این کتابدار قصه هایی ازکتاب «من و دنیای احساساتم» نوشته ملیحه شکوهی را برای دانش آموزان بازگو کرد.
کتابخانه علامه عسگری گفت: این کتاب شامل داستان هایی درباره ترس و شجاعت و عصبانیت و نحوه رویارویی بچه ها با احساساتشان است.
وی افزود: با توجه به اینکه سال های ابتدایی بهترین فرصت برای عادت به مطالعه است، کتابخانه علامه عسگری در طول سال میزبان بازدیدهای مختلف از مقاطع مختلف تحصیلی دانش ‌آموزان بوده و سعی نموده در ترغیب و علاقه مند کردن دانش ‌آموزان به کتاب و کتابخوانی تلاش بیشتری را انجام دهد.

*
3
جمع خوانی کتاب در کتابخانه علامه عسگری ساوه
به مناسبت هفته کتاب، جلسه نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «هیچ کس جراتش را ندارد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی در کتابخانه عمومی علامه عسگری با حضور دختران نوجوان شهر ساوه برگزار شد.
در این نشست، کتاب «هیچ کس جراتش را ندارد» توسط سعیده رونقی، کتابدار کتابخانه علامه عسگری معرفی و سپس توسط حاضرین جمع خوانی شد.
رونقی در خصوص این کتاب گفت گره افکنی هایی که در ابتدای داستان وجود دارد نوجوانان را به خواندن این رمان ترغیب می‌کند، اما در پایان داستان با سرنخ‌های بسیار جزیی که به جنگ ختم می‌شود، باعث غافلگیری و کنجکاوی مخاطب می‌شود.

*
4
کارگاه خلاقیت وکاردستی در کتابخانه علامه عسگری ساوه
به مناسبت هفته کتاب و با حضور اعضای کودک و نوجوان، کارگاه خلاقیت و کاردستی در کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه کتاب «شیوه‌های نوین خلاقیت‌افزایی» نوشته فرانک شیرمحمدی توسط سعیده رونقی، کتابدار کتابخانه برای اعضا معرفی شد ودر ادامه، اعضا با الهام گرفتن از مطالب کتاب، کاردستی های خلاقانه ی خود را ساختند. 
هدف از اجرای این برنامه تقویت شوق یادگیری، ارتقای مهارت‌های ادراکی، ترویج تفکر خلاق و افزایش اعتمادبه‌نفس در بین اعضای کودک و نوجوان عنوان و در پایان از آثار خلق شده، نمایشگاهی در کتابخانه دایر شد.

*
5
اجرای نمایش عروسکی در کتابخانه علامه عسگری ساوه
نمایش عروسکی «داستان دوستی حیوانات جنگل» با هدف آشنایی کودکان با داستان‌های «کلیله و دمنه» در کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه به اجرا درآمد.
سعیده رونقی، کتابدار کتابخانه علامه عسگری گفت: این نمایش ب برای گروه‌های سنی ‌پیش‌دبستانی و دبستانی و با هدف ایجاد فضایی شاد و مفرح برای کودکان و تعامل آنان با محیط کتابخانه از طریق برگزاری فعالیت‌های متنوع در بخش کودک کتابخانه به اجرا درآمد.
رونقی افزود: یکی از فعالیت‌هایی که می‌تواند کودک را به ‌سوی دنیای کتاب پرواز دهد، اجرای بازی‌های کودکانه، در قالب عروسک‌گردانی است و اجرای این نمایش، با استقبال قابل توجه کودکان در کتابخانه همراه بود.

*
6
اجرای مسابقه نقاشی با موضوع حجاب و عفاف در شهر ساوه
با حضور کودکان شهر ساوه، مسابقه نقاشی با موضوع حجاب و عفاف در بخش کودک کتابخانه علامه عسگری برگزار شد.
در ابتدای این مسابقه سعیده رونقی، کتابدار کتابخانه علامه عسگری به بیان اهمیت حجاب به زبان کودکانه و در قالب قصه پرداخت و سپس مسابقه نقاشی با موضوع حجاب ویژه رده سنی کودکان برگزار شد.
این برنامه با هدف ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و آشنایی کودکان با اهمیت و زیبایی حجاب برگزار و در پایان جوایزی به رسم یادبود به کودکان اهدا شد.

*
7
بازدید دانش آموزان مدرسه جهانسوزان از کتابخانه علامه عسگری ساوه
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان چهارم مدرسه خترانه جهانسوزان شهر ساوه از بخش های مختلف کتابخانه عمومی علامه عسگری بازدید کردند و با کتابخانه و خدمات ارائه شده به مخاطبین آشنا شدند.

منبع: ساوه
 
تعداد بازديد اين صفحه: 202