ت

ت

ت
فعالیت های کتابخانه امام خمینی(ره) کرهرود شهر اراک در هفته سوم دی همزمان با هفته سوم دی، فعالیت های فرهنگی به همت کتابخانه امام خمینی(ره) منطقه کرهرود شهر اراک برگزار شد.

*
1
کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در کتابخانه امام خمینی(ره) شهر اراک
با حضور جمعی از اهالی منطقه کرهرود شهر اراک، کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با هدف آموزش و شناخت تهدیدات و مخاطرات فضای مجازی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) برگزار شد.
الهام امانی، مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: یکی از مسائلی که در انتخاب موضوع کارگاه های آموزشی در سطح جامعه باید به آن توجه کافی شود، منکرات رایج در جامعه است. منکراتی که اگر از آنها جلوگیری نشود، به صورت ناباورانه ای ستون های اصلی جامعه و تبع از آن بنیاد خانواده را نابود می کند.
امانی افزود: متاسفانه روند ابتذال نوجوانان و خانواده ها با تبلیغات عوام فریب در شبکه های اجتماعی بیگانه در حال گسترش است و در مقابل شبکه‌های اجتماعی امن و داخلی کشور با تبلیغات منفی از طرف معاندان و دشمنان نظام اسلامی مواجه شده اند.
وی ادامه داد: در پی این احساس نیاز و نبود اطلاعات مفید و ضروری در خصوص آسیب‌های شبکه‌های مجازی، کارگاه آموزشی با همکاری پلیس فتا در کتابخانه منطقه کرهرود برگزار شد.
مسئول کتابخانه امام خمینی(ره) گفت: در این کارگاه ستوان حامد راهزانی، کارشناس نیروی انتظامی مواردی از قبیل چگونگی دسترسی سودجویان و هکرها به اطلاعات تلفن های همراه، سرویس رد گیری و مکان یابی و همچنین نحوه جلوگیری از دسترسی سودجویان به دوربین تلفن همراه به خانواده‌ها آموزش داده شد .
وی خاطرنشان کرد: در پایان نیر کارشناس نیروی انتظامی به ارائه چند راهکار به والدین در خصوص فعالیت سالم فرزندان در شبکه های مجازی پرداخت.

منبع: اراک
 
تعداد بازديد اين صفحه: 175