ساوه

ساوه
فعالیت های کتابخانه علامه عسگری شهر ساوه در هفته دوم دی همزمان با هفته دوم دی، برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه عمومی علامه عسگری شهر ساوه برگزار شد.

*
1
مسابقه فرهنگی «چرا با حجاب شدم» در کتابخانه علامه عسگری ساوه
به همت کتابخانه عمومی علامه عسگری، مسابقه مکتوب فرهنگی با محوریت کتاب «چرا با حجاب شدم؟» تالیف محمد رحمتی شهرزا در شهر ساوه برگزار شد.
محمدعلی حسنلو مسئول کتابخانه علامه عسگری در این خصوص گفت: مساله حجاب و عفاف، مساله مهمی است، زیرا از سوی دشمنان دین و کسانی که ضد ارزش‌ها کار می‌کنند، این مساله مورد هجمه واقع شده است؛ از سویی دیگر عدم داشتن عفاف و بدحجابی، می‌تواند طبعات منفی زیادی برای فرد و جامعه داشته باشد.
حسنلو افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند در این زمینه موثر واقع شود و اطلاعات جوانان را نسبت به موضوعات دینی و مساله حجاب افزایش دهد، کتابخوانی است و برگزاری این گونه مسابقات می‌تواند جوانان را به سمت کتابخوانی و مطالعه تشویق نماید.
وی ادامه داد: در کتاب «چرا با حجاب شدم؟» یکصد دلیل برای انتخاب پوشش اسلامی ذکر و در چهار فصل تدوين شده است؛ اين فصول شامل «برهان گویا، دلائل عقلی و منطقی برای انتخاب پوشش اسلامی»، «برساحل وحی، حجاب درقرآن»، «در محضرنور، حجاب در روایات» و «چراغ راه، داستان‌ها و مطالب عبرت آموز» است.
مسئول کتابخانه علامه عسگری گفت: در این مسابقه تعداد 245 نفر از شهروندان شهر ساوه شرکت کردند که تعداد  108 پاسخنامه صحیح بود و به 20 نفر به قید قرعه، جوایزی اهدا شد.

منبع: ساوه
 
تعداد بازديد اين صفحه: 90