ا

ا

ا

ا

ا
فعالیت های کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه در هفته اول دی همزمان با هفته اول دی، فعالیت های فرهنگی به همت کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد.

*
1
محفل ادبی حافظ خوانی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه
به مناسبت فرارسیدن شب یلدا و در راستای گرامیداشت آداب و رسوم طولانی‌ترین شب سال، محفل ادبی حافظ خوانی در فضایی کاملا صمیمانه با حضور علی پارسامهر دبیر بازنشسته ادبیات، اعضای شورای اسلامی شهر و شهروندان اهل فرهنگ شهر زاویه برگزار شد.
هدف از برگزاری این برنامه احیای سنت قدیمی شب یلدا و دورهمی صمیمانه شهروندان به مثابه  یک خانواده بزرگ‌ در جهت تقویت پیوندهای اجتماعی بود.
در ابتدای این مراسم پارسامهر توضیحاتی درخصوص شب یلدا ارائه نمود و خاطراتی شیرین از نحوه برگزاری مراسم شب یلدا در گذشته دور را نقل کردند و سپس غزلیاتی از حضرت حافظ را قرائت کردند.
در ادامه آرزو میرگلوی بیات، کتابدار کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی (ع) نیز به معرفی کتاب فیضاًله پرداخت. این کتاب مجموعه تک بیتی‌های طنزآلودی از ناصر فیض شاعر طنزپرداز کشورمان است. فیض در این کتاب ابیات مشهور حافظ را نقیضه‌گویی کرده است. این کتاب توسط انتشارات کتاب قاف در سال ۹۵ به چاپ رسیده است.
همچنین اعضای نوجوان کتابخانه اشعاری از حافظ را خواندند و در پایان  برنامه به رسم یادبود هدایایی از طرف کتابخانه امام حسن مجتبی(ع)  تقدیم این نوجوانان شد.
در این مراسم ایده برگزاری مستمر جلسات ادبی و گردآوری ضرب المثل‌های قدیمی بومی نیز مطرح شد.

 

منبع: زرندیه
 
تعداد بازديد اين صفحه: 113