علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی

علامه دلیجانی
فعالیت‌های کتابخانه عمومی علامه دلیجانی شهر دلیجان در هفته کتاب همزمان با هفته کتاب، برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.

*
1
نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در مدرسه شهید فهمیده دلیجان
به همت کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در مدرسه شهید فهمیده شهر دلیجان برگزار شد.
در این نشست «سفر زندگی»، نوشته محمدرضا سنگری، توسط زینب سادات سیدی؛ «هیچ کس جرئتش را نداشت» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، توسط یارمحمد بندعلی؛ «سیره پیامبر اکرم(ص)» نوشته محسن قرائتی، توسط امیرحسین کریمی؛ «یادداشت‌های روزانه» نوشته مهدی فهیمی، توسط امیرمهدی شاملو؛ «موجودات زنده در قرآن کریم» نوشته علی رزاقی شانی، توسط ابوالفضل ثرایی و «راز نماز» نوشته محسن قرائتی، توسط محمدمهدی نیکخواه معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
2
کارگاه «تربیت فرزند کتابخوان» در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، کارگاه آموزشی «تربیت فرزند کتابخوان» ویژه مادران خانه دار در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی گفت: لزوم برگزاری این گارگاه از این جهت است که در جامعه امروز والدین نقش ویژه ای در آموزش فرزندان خود به عهده دارند و روش‌های ایجاد علاقه به مطالعه در کودکان یکی از مهم ترین  فاکتورهای تربیتی می باشد که والدین می توانند با به کارگیری این روش‌ها، نقش مهمی در موفقیت فرزندان خود داشته باشند.
سیدی افزود: محققین به این امر اذعان دارد که کودکانی که کتابخوانی از عادات روزانه آنهاست، از نظر خلاقیت، هوش، اعتماد به نفس و قدرت بیان و روابط عمومی و داشتن استقلال نسبت کودکان هم سن و سال خود از سطح بالاتری برخوردار هستند.
وی افزود: در این‌ کارگاه آموزشی تلاش شد ضمن بیان نقش و اهمیت عادت به مطالعه درکودکان، به راهکارها و روش‌های ایجاد عادت به مطالعه توسط‌ خانواده‌ نیز پرداخته شود.

*
3
کارگاه «روشهای عادت به مطالعه در کودکان » در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی، کارگاه آموزشی «روشهای عادت به مطالعه در کودکان » در شهر دلیجان برگزار شد.
در این‌ کارگاه آموزشی ضمن بیان نقش و اهمیت عادت به مطالعه درکودکان، به راهکارها و روش‌های ایجاد عادت به مطالعه توسط‌ خانواده‌‌ها پرداخته شد.

*
4
نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان مدرسه نجمه شهر دلیجان، نشست کتاب‌خوان دانش آموزی در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد.
 در این نشست «قصه های خوب برای بچه های خوب»، نوشته مهدی آذریزدی، توسط حنانه علی آبادی؛ «مادر مقدس» نوشته سید حمید موسوی گرمارودی، توسط نازنین زهرا دلاوری؛ «قصه های شب» نوشته برادران گریم، توسط مبینا محمدی؛ «آشنایی با قرآن کریم» نوشته فرزانه زنبقی، توسط مهیا جعفری؛ «به من بگو» نوشته قاسم قالیباف، توسط ستایش بهرامی «قصه های شیرین پدربزرگ» نوشته طاهره ابراهیمی، توسط فاطمه علیخانی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
5
برگزاری کارگاه «خانواده کتابخوان» در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، کارگاه آموزشی «خانواده کتابخوان» ویژه مادران خانه دار در کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.
زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی گفت: کتابخوانی باعث افزایش‌ گنجینه‌ لغات‌ و افزایش‌ علم‌ و آگاهی‌ شده و خواندن‌ داستانهای‌ مختلف‌، موجب‌ شکل‌ گرفتن‌ ارزشهای‌ گوناگون‌ در ذهن‌ کودک‌ می‌شود.
سیدی افزود: پژوهش‌های‌ اخیر در زمینه‌ تعلیم‌ و تربیت‌ ثابت‌ کرده‌ که‌ عادت‌ به‌ مطالعه‌ یک‌ امر اکتسابی‌ است‌ و می‌توان با به کار بردن دستورالعمل های ویژه، عادت به مطالعه را در فرزندان‌ نهادینه کرد.

*
6
بازدید نونهالان مهد فروزش شهر دلیجان از کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، نونهالان مهد کودک فروزش شهر دلیجان از کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی بازدید کردند.
در این بازدید یارمحمد بندعلی، کتابدار کتابخانه علامه دلیجانی ضمن معرفی کتابخانه و خدمات آن، به معرفی کتاب «مورچه های لواشکی» نوشته یحیی علوی فرد و کتاب «آسیاب بچرخ» نوشته سرور کتبی پرداخت و در ادامه نقاشی هایی که مرتبط با موضوع در اختیار کودکان قرار گرفت تا رنگ آمیزی کنند.

*
7
خوان کتاب‌خوان در مدرسه مطهره شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی، نشست کتاب خوان در مدرسه مطهره شهر دلیجان برگزار شد.
در این برنامه که با حضور دانش آموزان پایه ششم برگزار شد، دانش آموزان کتابهای خود را با زبان شاد و جذاب به صورت گروهی به همراه دوستان خود معرفی کردند که منجر به شادی و نشاط بیشتر برنامه شد.
در ابتدای این جلسه زینب سادات سیدی مسئول کتابخانه علامه دلیجانی به معرفی کتابخانه ها و اهمیت کتابخوانی پرداخت و سپس دانش آموزان در گروه های چند نفره کتابهای خود را معرفی کردند.
در این نشست «چگونه عکس بگیریم»، نوشته نیل جانسون، توسط زهرا اسکندی، مینا حسنی، شادی رحیمی و دینا قاسمی؛ «درختها» نوشته ماریو بندنتی، توسط زهرا رضوی و فاطمه رضوی؛ «جادوگر بیکار» نوشته جانی ردای، توسط اسمن قاسمی و سیده فاطمه مجدد معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
8
بازدید دانش آموزان مدرسه حافظ دلیجان از کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی میزبان دانش آموزان مدرسه حافظ شهر دلیجان شد.
 در این بازدید زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی ضمن آشنا نمودن دانش آموزان با بخش‌های مختلف کتابخانه و نحوه گرفتن امانت کتاب، به جمع خوانی کتاب «قصه ما مثل شد» نوشته محمدمیرکیایی پرداخت.

*
9
بازدید دانش آموزان مدرسه دانشمند از کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه غیر انتفاعی دانشمند شهر دلیجان از کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی بازدید کردند و پس از آشنایی با با بخش‌های مختلف کتابخانه، به قصه گویی و شعرخوانی پرداختند.

*
10
کتابخانه علامه دلیجانی میزبان دانش آموزان مدرسه نجمه شد
به مناسبت هفته کتاب، کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی میزبان دانش آموزان مدرسه دخترانه نجمه شهر دلیجان شد.
در این برنامه زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی به معرفی و جمع خوانی کتاب «شاهزاده خوشبخت» نوشته اسکار وایلد پرداخت.
 در ادامه برنامه چند صفحه از کتاب «کلاغ نارنجی» نوشته سعید فرجی برای حاضرین قرائت و از آنها خواسته شد که بهترین پایان را برای داستان خود بنویسند.

*
11
بازدید نونهالان مهد پرتو از کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان
به مناسبت هفته کتاب، نونهالان مهد کودک پرتو از کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی شهر دلیجان بازدید کردند.
در این بازدید یارمحمد بندعلی، کتابدار کتابخانه علامه دلیجانی ضمن معرفی کتابخانه و خدمات آن، به معرفی کتاب «آپارتمان نشینی» نوشته سید محمد مهاجرانی پرداخت و در ادامه نقاشی هایی که مرتبط با موضوع در اختیار کودکان قرار گرفت تا رنگ آمیزی کنند.

*
12
نشست کتاب خوان دانش آموزی در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت هفته کتاب، کتابخانه عمومی علامه دلیجانی میزبان نشست کتاب‌خوان دانش آموزی مدرسه بنت الهدی شهر دلیجان شد.
در این نشست «قصه ما مثل شد»، نوشته محمد میرکیایی، توسط زینب سادات سیدی؛ «نازک ترین حریر نوازش» نوشته ربابه اکبری، توسط فرشته شفایی؛ «ناقوس ها به صدا در می آیند» نوشته ابراهیم حسن بیکی، توسط فهیمه خراسانی؛ «خیام» نوشته عمر خیام، توسط پریسا حیدری؛ «دختر شینا» نوشته بهناز ضرابی زاده، توسط مریم اکبری و «استاد عشق» نوشته ایرج حسابی، توسط زینب سادات سیدی معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.

*
13
مسابقه کتاب سازی مدرسه حضرت معصومه(س) شهر دلیجان
 به مناسبت هفته کتاب زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی در مدرسه حضرت معصومه حضور یافت و ضمن معرفی کتابخانه و خدمات آن، به معرفی کتاب زندگینامه علامه سید عبدالهادی حسینی دلیجانی از عالمان نیمه نخست سده ١١ هجری، نوشته سید محمود مرعشی پرداخت و در ادامه دانش آموزان به مسابقه کتاب سازی پرداختند و به بهترین آنها جوایزی اهدا شد.
 همچنین دانش آموزان  کتاب های دستی را که خودشان ساخته بودند، به کتابخانه اهدا کردند و با این آثار در کتابخانه، نمایشگاهی با عنوان  حال خوش خواندن برپا شد.

منبع: دلیجان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 289