خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین
فعالیت‌های کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین در هفته کتاب همزمان با هفته کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی به همت کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.

*
1
دیدار کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی با امام جمعه شهرستان خمین
همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب، کارکنان و کتابداران شهرستان خمین با حجت الاسلام حسینی پور، امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کردند.
حجت الاسلام حسینی پور ضمن تقدیر و تشکر از کتابداران و تبریک هفته کتاب، پیرامون اهمیت کتاب و جایگاه کتابداران نکاتی را بیان کرد و گفت: کتابداران در کتابخانه های عمومی باید به مسائل شرعی نیز توجه داشته باشند.
وی کتابخانه ها را فارغ از مسائل فرهنگی، جایگاهی برای آموزش معرفی کرد و افزود: کتابخانه مکانی است که پرورش دهنده روح انسان ها است و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد
در ادامه نیز مجتبی حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خمین گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی ارائه کرد و سپس هر یک از کتابداران مشکلات و مسائل کتابخانه ها را مطرح کردند.

*
2

بازدید فرماندار خمین از کتابخانه های عمومی این شهرستان
همزمان با هفته کتاب، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین از کتابخانه های عمومی شهرهای خمین و قورچی باشی بازدید کرد.
 طهرانی در بازدید از کتابخانه عمومی شهید بهشتی، کتابخانه عمومی سرداران شهید شهر خمین با کتابداران دیدار و گفتگو کرد و در جریان مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی قرار گرفت.
فرماندار خمین همچنین به همراه بخشدار، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر قورچی باشی از کتابخانه عمومی شهدای این شهر بازدیدن کرد و در خصوص حل مشکلات این کتابخانه قول مساعدت و همکاری داد.

*
3

جلسه قصه گویی در کتابخانه شهید بهشتی شهر خمین
با حضور دانش آموزان دبستان الزهرا(س)، جلسه قصه گویی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد و داستان هایی از کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» برای کودکان روایت شد.

*
4

جمع‌خوانی کتاب «دعبل و  زلفا» در کتابخانه شهید بهشتی
با حضور جمعی از اعضای نوجوان، کتاب «دعبل و  زلفا» نوشته مظفر سالاری در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین معرفی و جمع‌خوانی شد.
اشرف شمسی، مسئول  کتابخانه شهید بهشتی گفت: رمان «دعبل و زلفا» روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسرش زلفاست و مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) به صورت داستانی کنکاش شده است.

*
5

بازدید دانش آموزان از کتابخانه شهید بهشتی خمین
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مهد و پیش دبستانی متین شهر خمین از کتابخانه عمومی شهید بهشتی بازدید کردند و با خدمات کتابخانه آشنا شدند.

*
6

کارگاه کتاب سازی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمین
به مناسبت هفته کتاب و با حضور اعضای کودک و نوجوان، کارگاه کتاب سازی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
اشرف شمسی، مسئول کتابخانه شهید بهشتی گفت: یکی از مهم ترین اهداف و مزایای کتاب سازی این است که یک داستان برای کودکان تعریف شد و از کودکان و نوجوانان خواسته شد که برای آن داستان، نقاشی بکشند و عکس و تصاویرمناسب بر روی صفحات آن بچسبانند.
شمسی افزود: همچنین از شرکت کنندگان خواسته شد که در مورد آن داستان مطالبی بنویسند که این کار خلاقیت را رشد می دهد و هرکس می تواند با توجه به ذوق و سلیقه اش این کار را انجام دهد.
وی خاطرنشان کرد: برای ساخت کتاب به وسایلی مانند کاغذ، مقوا، مداد، مداد رنگی، قیچی، کاغذ رنگی و .. نیاز است که در اختیار اعضاء گذاشته شد.

*
7

معرفی و جمع‌خوانی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» در کتابخانه شهید بهشتی خمین
به مناسبت هفته کتاب، برنامه معرفی و جمع‌خوانی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
اشرف شمسی، مسئول  کتابخانه شهید بهشتی گفت: «هیچ‌کس جرئتش را ندارد» عنوان تازه‌ترین رمان حمیدرضا شاه‌آبادی است و داستان نوجوانانی است که برای کمک به دوستی که پدربزرگش بیمار است به دنبال او می‌روند و اتفاقاتی ترسناک رقم می‌خورد و در نهایت، داستان به آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس ملت ایران گره می‌خورد.
شمسی افزود: این اثر، دارای داستانی پرماجرا است و فضای آن، تفاوت‌های زیادی با سایر رمان‌های نوجوان دارد و داستانی غیرقابل پیش‌بینی که به جنگ ختم می‌شود.
وی ادامه داد: روخوانی بخش‌های جالب و شنیدنی این کتاب توسط شرکت‌کنندگان، بخش پایانی این برنامه بود.

*
8

بازدید دانش آموزان شهر خمین از کتابخانه شهید بهشتی
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه دخترانه الزهرا و مدرسه دخترانه فاطمیه شهر خمین از کتابخانه شهید بهشتی بازدید کردند.
در این بازدیدها مطلبی پیرامون خدمات کتابخانه، نحوه عضویت و امانت کتاب و بخش های مختلف کتابخانه ارایه شد.

*
9

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه شهید بهشتی خمین
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دانش آموزان پیش دبستانی متین شهر خمین، برنامه قصه گویی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد و بخش هایی از کتاب «قصه های زینب» نوشته مهری ماهوتی برای کودکان خوانده شد.
اشرف شمسی، مسئول کتابخانه شهید بهشتی هدف از اجرای این برنامه را آشنایی کودکان با وضو، نماز و حجاب به زبان ساده و شیرین عنوان کرد.
شمسی همچنین آشنایی کودکان با بخش کودک وعضویت آنها در کتابخانه را از مهم ترین برنامه جانبی کلاس های قصه گویی برشمرد.

*
10

برگزاری مسابقه نقاشی هفته کتاب در کتابخانه شهید بهشتی خمین
با حضور کودکان شهر خمین، مسابقه نقاشی به مناسبت هفته کتاب در کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار و به بهترین نقاشی ها جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

*
11

جلسه قصه گویی در کتابخانه شهید بهشتی خمین برگزار شد
با حضور دانش آموزان پیش دبستانی الزهرا جلسه قصه گویی از کتاب «قصه های خوب برای بچه های خوب» در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهر خمین برگزار شد.
اشرف شمسی، مسئول کتابخانه شهید بهشتی گفت: «قصه های خوب برای بچه های خوب» مجموعه کتابی است به قلم مهدی آذر یزدی که در آن، داستان‌های کهن را برای کودکان و به زبان کودکانه، بازنویسی کرده است.
شمسی افزود: مجموعه «قصه های خوب برای بچه های خوب» شامل هشت جلد: «قصه های کلیله و دمنه»، «قصه های مرزبان نامه»، «قصه های سندباد نامه و قابوس نامه»، «قصه های مثنوی مولوی»، «قصه های قرآن»، «قصه های شیخ عطار»، «قصه های گلستان و ملستان» و «قصه های چهارده معصوم (ع)» می باشد.
وی هدف از برگزاری این برنامه را آشنایی کودکان با آداب سخنوری، توانایی سخنرانی در جمع، مشارکت در موضوعات گروهی و ارائه نظر و پیشنهاد در جلسات عنوان کرد و افزود: در پایان جلسه نیز یک کتاب علمی معرفی و به صورت خلاصه برای آنها قرائت شد.
 

منبع: خمین
 
تعداد بازديد اين صفحه: 224