میرگلوبیات

زاویه

زاویه

زاویه

زاویه

زاویه

زاویه

ت
فعالیت‌های کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه همزمان با هفته کتاب، برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد.

*
1
جلسه بررسی «زبان معیار و زبان امروز» در کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) زاویه

به مناسبت هفته کتاب، جلسه بررسی « زبان معیار و زبان امروز» با رویکرد آسیب شناسی زبان رایج در جامعه و مقایسه آن با زبان فاخر فارسی در کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) شهر زاویه برگزار شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: زبان پارسی آیینه هویت ما ایرانیان در ایران و جهان است و باید همه ما در حفظ و مراقبت و سالم‌نگاه‌داشتن آن به‌هیچ‌وجه کوتاهی نکنیم. زبان پارسی، بر بنیاد گسترد‌گی حوزه مفهومی‌اش در میان پارسی‌زبانان، از ارزش ویژه‌ای برخوردار است.
میرگلوی بیات افزود: درست‌گویی واژه‌ها کمک می‌‌کند تا زبان را از آسیب‌‌های روزمره و لغزش‌های معنایی دور نگهداریم و با عملی‌‌سازی این مهم، به پویایی آن بپردازیم.
وی ادامه داد: لذا باتوجه به اهمیت موضوع جلسه ای با محوریت بررسی زبان معیار و زبان امروز با سخنرانی دکتر سید مهدی طباطبایی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
*
2

برگزاری کارگاه مهارت‌های زندگی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
با حضور دانش آموزان دبیرستان عترت شهر زاویه، کارگاه مهارت‌های زندگی با محوریت مهارت ارتباط موثر و جرأت ورزی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: مهارت‌های زندگی یکی از مولفه‌های مهم برای داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف‌پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب‌های آن محسوب می‌شود.
‌میرگلوی بیات افزود: با توجه به اینکه نوجوانان جمعیت قابل توجهی از جمعیت کشور را به عنوان آینده سازان این سرزمین تشکیل می‌دهند، ضروری است به زمینه‌های مناسب برای ارتقاء بهداشت روانی آنها توجه شود تا به سمت دست یابی به روان سالم هدایت شوند.
*
3

برگزاری نشست كتاب‌خوان در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
به مناسبت هفته کتاب، نشست كتاب‌خوان در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد و چهارعنوان كتاب را با علاقه‌مندان به اشتراك گذاشت
 در این نشست « قصه های قرآنی» نوشته مجید ملامحمدی،  توسط نازنین زهرا سرخیل؛ «چرا باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم؟» نوشته جن گرین، توسط ستایش رضالو؛ «چرا نباید اسراف کنیم و 4 سوال دیگر» نوشته غلامرضا حیدری‌ابهری، معرفي توسط مائده مطلبی نژاد و «چگونه یک آتشفشان تبدیل به جزیره می شود» نوشته لیندا تاگلیافرو، توسط آرزو میرگلوی بیات  معرفی و با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.
*
4

برگزاری کارگاه آموزشی اوریگامی در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) زاویه
به مناسبت هفته کتاب، کارگاه آموزشی اوریگامی به عنوان فعالیتی سرگرم کننده، خلاق و جذاب ویژه کودکان 5 تا 12 سال در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه برگزار شد.
اوریگامی هنر تا کردن کاغذ برای خلق اشکال مختلف بدون نیاز به استفاده از چسب می باشد که از هنرهای کهن کشور ژاپن به حساب می آید.

*
5
جمع خوانی کتاب «المپیک در کتابخانه آقای لمونچلو» در شهر زاویه
به مناسبت هفته کتاب و با حضور دختران نوجوان، کتاب «المپیک در کتابخانه آقای لمونچلو» در کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) شهر زاویه جمع خوانی شد.
آرزو میرگلوی بیات، مسئول کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) گفت: این کتاب، پر از معما، سؤال و ماجراهای پیچیده‌ است. معماهایی که ذهن خواننده را حسابی درگیر حل کردن و به جواب رسیدن می‌کند و در حین حل این معماها اطلاعات علمی و جالب زیادی به مخاطب یاد می‌دهد.
*
6
بازدید دانش آموزان شهر زاویه از کتابخانه امام حسن مجتبی(ع)
به مناسبت هفته کتاب، دانش آموزان مدرسه ابتدایی زینبیه شهر زاویه از کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) بازدید کردند.
در این بازدید دانش آموزان ضمن آشنایی با بخش کودک کتابخانه، با کتاب های گروه سنی خود آشنا شدند و به مطالعه کتاب های مورد علاقه خود و همچنین مجموعه کتاب‌های سلامت اجتماعی کودکان، سلامت روانی کودکان و سلامت جسمی کودکان به صورت گروهی پرداختند.
بخش دیگر برنامه مسابقه نقاشی با موضوع کتاب و کتابخوانی بود و از نقاشی های برتر تقدیر به عمل آمد. در پایان نیز دانش آموزان در گروه های چند نفره به انجام بازی های گروهی در محوطه کتابخانه پرداختند.

منبع: زرندیه
 
تعداد بازديد اين صفحه: 204