.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
برنامه های فرهنگی کتابخانه علامه طباطبایی محلات در دهه مبارک فجر همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، برنامه های فرهنگی دهه مبارک فجر به همت کتابخانه علامه طباطبایی شهر محلات برگزار شد.

*
1
تجدید میثاق کتابداران شهرستان محلات با آرمان‌های امام و شهدا
به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، جمعی از کتابداران شهرستان محلات با حضور در آرامگاه شهدای گمنام، با آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای سرافراز میهن اسلامی تجدید میثاق کردند.

*
2
مسابقه مکتوب کتابخوانی به مناسبت چهل سالگی انقلاب در محلات
به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، کتابخانه علامه طباطبایی اقدام به برگزاری مسابقه مکتوب کتابخوانی با موضوع انقلاب اسلامی نمود.
هادی صفدری، مسئول کتابخانه علامه طباطبایی گفت: این مسابقه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، تشویق به مطالعه هدفمند و آشنایی هرچه بیشتر با دوران انقلاب آن برگزار شد و منبع مسابقه کتاب «انقلاب اسلامی ایران از دی 1356 تا بهمن 1357» نوشته مجیدرضا اقدسی بود.
صفدری افزود: همچنین به مناسبت ایام الله دهه فجر، مسابقه پیامکی با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار شد و علاقمندان به کتابخوانی پاسخ های خود را بصورت یک عدد 5 رقمی ارسال کردند که به قید قرعه جوایزی به نفرات برتر اهدا خواهد شد.

*
3
نشست کتاب‌خوان در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به مناسبت دهه فجر وبه همت هایده امیری، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی، نشست کتاب‌خوان با حضور دختران نوجوان شهر محلات برگزار شد.
در این نشست «سیره رسول الله و آرمان‌های انبیاء از دیدگاه امام خمینی(ره)» توسط دنیا مجیدی؛ «گلچین عرفانی امام خمینی(ره)» توسط نگار نقوی؛ «تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات امام خمینی(ره) در نجف» توسط نازنین صمدزاده؛ «امام به روایت امام» توسط عسل حاجی براتی؛ «عدل الهی از دیدگاه امام خمینی(ره)» توسط معصومه محمدی و «اندیشه های اجتماعی امام خمینی(ره)» توسط فاطمه میرزاخانی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
4
مسابقه نشریه دیواری پیروزی انقلاب در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به مناسبت فرارسیدن ایام دهه فجر و به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی، مسابقه نشریه دیواری با موضوع پیروزی انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان دبستان شهید محلاتی شهر محلات برگزار شد.

*
5
تقدیر از نویسندگان بومی شهرستان محلات در دهه فجر
به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، جمعی از کتابداران شهرستان محلات با حضور در منزل علی اکبر قربان بیگی، از زحمات این نویسنده محلاتی تقدیر کردند.
کاظم ترابی، رئیس اداره شهرستان محلات گفت: علی اکبر قربان بیگی، از اعضای قدیمی و فعال کتابخانه های عمومی محلات بوده که سابقه فعالیت های هنری و روزنامه نگاری نیز دارد و چند سالی است که به دلیل بیماری، با محدودیت هایی مواجه است.
ترابی افزود: این نویسنده توانمند به دلیل معلولیت، توان حضور در کتابخانه را ندارد و کتابهای درخواستی وی، توسط کتابداران در منزل به ایشان تقدیم می‌شود.
گفتنی است قربان بیگی نویسنده آثاری از قبیل «فیلم نامه دوقطبی»، «شناخت گیاهان دارویی و آدمی» و «مجموعه کاریکلماتور قند و پند» است و چندین کتاب با موضوعات گیاهان دارویی، روانشناسی و جامعه شناسی در دست تالیف و چاپ دارد.

*
6
مسابقه نقاشی روزهای انقلاب در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، مسابقه نقاشی روزهای انقلاب اسلامی با حضور دانش آموزان دبستان سمیه شهر محلات برگزار شد.
*
7

نشست کتاب‌خوان در کتابخانه علامه طباطبایی محلات
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت هادی صفدری، مسئول کتابخانه علامه طباطبایی، نشست کتاب‌خوان با حضور دختران نوجوان شهر محلات برگزار شد.
این نشست  با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، تشویق به مطالعه هدفمند و آشنایی هرچه بیشتر با دوران انقلاب اسلامی برگزار شد و کوثر پورخلف با معرفی کتاب «پدر چرا توی خانه مانده است؟»، زهرا زمانی با معرفی کتاب «جای او خالی»، پریسا سینجعلی با معرفی کتاب «نیروی هوایی»، مه نیا براتی با معرفی کتاب «برادرت را صدا کن»، ویدا محمدی با معرفی کتاب «تنگه زاغ» و محیا امیری با معرفی کتاب «سحرگاهان همافران اعدام میشوند»، در نشست حضور پیدا کردند.

*
8
کارگاه آموزش روش‌های ایجاد عادت به مطالعه در محلات برگزار شد
با حضور جمعی از بانوان شهر محلات، کارگاه آموزش قصه¬گویی و روش¬های ایجاد عادت به مطالعه در کودکان در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد.
فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی هدف از برگزاری این کارگاه را آموزش روش‌های قصه‌گویی و کتابخوانی برای کودکان و نهادینه سازی فرهنگ مطالعه از سنین کودکی عنوان کرد.

*
9
کودکان شهر محلات در کتاب‌خوان دهه فجر شرکت کردند
به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت فاطمه خسروی، کتابدار کتابخانه علامه طباطبایی ، نشست کتاب‌خوان دهه فجر با حضور دختران نوجوان شهر محلات برگزار شد.
در این نشست «پیرمرد و گردن‌بند: قصه هایی از بانو فاطمه(س)» نوشته حسین فتاحی، توسط فاطمه مرادی سید لر؛ «در طلوع آزادی» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، توسط زینب عبدالحسینی؛ «جای او خالی» نوشته نادر ابراهیمی، توسط هستی رضی؛ «و باز هم سفر» نوشته ناصر یوسفی، توسط الهه اکبری زاده؛ «زی‍ر ب‍ار س‍ت‍م‌ ن‍م‍ی‌ک‍ن‍ی‍م‌ زن‍دگ‍ی‌» نوشته حمیدرضا شاه آبادی، توسط نازنین زهرا دهباش حسن و «نیروی هوایی» نوشته نادر ابراهیمی، توسط بیتا آریاپور معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
10
قصه‌گویی از کتاب «امام دوست بچه‌ها» در شهر محلات
به مناسبت فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر، دانش‌آموزان شهر محلات در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی حضور یافتند و در برنامه قصه‌گویی از کتاب «امام دوست بچه‌ها» نوشته مرتضی امین شرکت کردند.

*
11
دیدار کتابداران شهرستان محلات از خانواده شهدا
به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، جمعی از کتابداران شهرستان محلات با حضور در اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران، از زحمات غلامرضا بهرامبیگی، رئیس این اداره تقدیر به عمل آوردند.
در این دیدارکتابداران از تلاش‌های بهرامبیگی در عرصه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران تجلیل کردند و در ادامه بهرامبیگی ضمن تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی کتابداران، به بیان خاطرات خود در زمان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پرداخت.

منبع: محلات
 
تعداد بازديد اين صفحه: 137