خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین

خمین
در دیدار با نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛ مجمع نمایندگان استان مرکزی، پیگیر تکمیل کتابخانه مرکزی است نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل کتابخانه مرکزی استان از طریق مجمع نمایندگان استان مرکزی پیگیری می شود.

به‌ گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، محمد ابراهیم رضایی، نماینده مردم خمین درمجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به اهمیت کتابخانه‌ها اظهار داشت: اهمیت کتاب بر کسی پوشیده نیست، باتوجه به نقش کتابخانه‌ها در افزایش اطلاعات عموم، یکی از ابزار مهم در توسعه پایدار فرهنگی جامعه کتابخانه‌های هستند، کتابخانه ها به عنوان یک نهاد مهم اجتماعی و بسترفرهنگی در بهبود آگاهی مردم نقش بسیار موثری دارد.
وی افزود: یکی از ابزارهای مهم در حفظ هویت ملی و مذهبی جامعه، وجود کتابخانه‌ها است، همچنین مکان و زمینه بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری فرهنگی است، بر همین اساس توسعه و تجهیز فضاهای مطالعه و کتابخانه‌ای  از اهمیت به سزایی برخوردار است.
نماینده مردم خمین درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از راه‌های تجهیز کتابخانه‌های  عمومی، مشارکت خیرین است که می‌تواند کمک بسیار خوبی باشد،
وی در پایان تصریح کرد: تکمیل کتابخانه مرکزی در استان از طریق مجمع نمایندگان استان مرکزی پیگیری می شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی نیز گفت: 2 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و 4 میلیارد تومان هم  از اعتبار استانی برای ساخت کتابخانه مرکزی استان مصوب شده که تاکنون تخصیص نیافته است.
حجت الاسلام عباس دانشی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی تنها بهره‌بردار این اماکن است و ساخت و تکمیل کتابخانه‌ها بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی است، عملیات اجرایی این طرح از 10 سال قبل کلید خورده و تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی با وجود ممنوعیت در ساخت کتابخانه‌ها، برای تکمیل کتابخانه مرکزی استان مرکزی  2 میلیارد تومان  اعتبار را مصوب کرده است، با تخصیص اعتبارات پیش بینی می‌شود ساخت کتابخانه مرکزی این استان از رکود خارج شده و تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی بیان کرد: وسعت ساختمان کتابخانه مرکزی استان 6 هزار مترمربع، زیربنا 18 هزار و 700 مترمربع در پنج طبقه است، در این کتابخانه سالن مطالعه کتاب، بازارچه کتاب، فضای نگهداری اسناد تاریخی، کتابخانه ویژه نابینایان، مرجع کتاب‌های باارزش و پارکینیگ وجود دارد.
حجت الاسلام دانشی با اشاره به ضرورت معرفی زادگاه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، عنوان کرد: باتوجه به پویایی گردشگری انقلاب اسلامی در خمین، این شهرستان ظرفیت ساخت خانه کتابدار را دارد، خانه کتابدار در توسعه صنعت گردشگری تاثیرگذار بوده و می تواند 500 گردشگر را در طول سال به این شهرستان جذب کند.
وی ادامه داد: یکی از فضاهای مناسب برای ایجاد خانه کتابدار در شهرستان خمین کتابخانه شهید بهشتی خمین است که امیدواریم شرایط ساخت و بهره برداری آن مهیا شود.
دانشی گفت: ساخت کتابخانه مرکزی خمین به دلیل نبود اعتبارات ملی و استانی متوقف شده است و باید تلاش شود زمین آن برای نهاد کتابخانه های عمومی حفظ شود.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان خمین در بهره‌مندی از فضای کتابخانه‌ای وضعیت خوبی ندارد، اما این شهرستان ظرفیت تبدیل شدن به مرکز مهم فرهنگی و گردشگری را دارد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 299