.
به مناسبت هفته کتاب؛ نشست کتاب‌خوان ویژه کارکنان ستادی در استان مرکزی برگزار شد به همت کتابخانه استاد دهگان اراک، نشست کتاب‌خوان ویژه کارکنان ستادی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، به مناسبت هفته کتاب و به همت کتابخانه عمومی استاد دهگان شهر اراک، اولین نشست کتاب‌خوان کارکنان ستادی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.
گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

«یکصد و ده پاسخ به سوال علی(ع) کیست؟ » نوشته عباس دانشی/  معرفی توسط:  عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

این کتاب مجموعه ای از احادیث منابع روایی و حدیثی اهل سنت است که در آنها پیامبر اکرم(ص) امام علی(ع) را معرفی و فضایل و مناقب حضرت را بیان می کنند. ۱۱۰ عنوان از افتخارات امیرالمومنین علی(ع) مانند سبقت در ایمان، امیری بر مومنان، محبوبترین افراد برای پیامبر(ص)، گنجینه علم و حکمت نبوی، فاروق امت بودن و رویدادهایی مانند غدیر، مباهله، یوم الانذار از منابع معتبر اهل سنت روایت شده است.

این کتاب در سال ۱۳۷۸ در شمارگان ۳۰۰۰ جلد در قطع رقعی و در ۱۴۴ صفحه توسط مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور انتشار یافته و چاپ دوم آن با ویرایش جدید در دست انتشار قرار دارد.


«به خودت کمک کن! چون هیچ کس این کار را نخواهد کرد» نوشته کورت تپراین/  معرفی توسط: مهدیه علی نقی پور، مسئول دبیرخانه اداره کل
نویسنده کتاب تا سال ۱۹۷۳ تاجر موفقی بود و بعد از آن به تالیف و تدریس در مراکز آموزش عالی پرداخت و به جز این کتاب دارای آثار مختلف دیگری از جمله تمرین آگاهی، قانون اعتماد، قانون شانس، راه میلیونر شدن، هنر آموختن بدون زحمت، شفای روح از طریق خویشتن و ... است.
نویسنده در این کتاب نشان می دهد که جدا از موقعیت سلامت و روابط شخصی تان، برای پیشرفت معنوی چه کار می توان انجام داد. به عقیده دکتر تپراین پیشرفت بستگی به ما دارد. خود سرنوشتمان را می سازیم و این خود ما هستیم که باید زحمت آن را به دوش بکشیم و تنها خود ما می توانیم آن را تغییر دهیم.

«شیوه های مطالعه» نوشته  استیگر رالف/  معرفی توسط: علیرضا بهنام فرد، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اراک
یکی از علل ناکامی های تحصیلی روش نادرست مطالعه است. عوامل زیادی برای موفقیت در تحصیل وجود دارد همچون معلم ماهر و کار آزموده، پشتکار و جدیت، محیط مناسب خانوادگی و ... . 
در بسیاری از موارد همه شرایط تا حدی قابل قبول است اما دانش آموز، روش های صحیح مطالعه را نمی داند. شاید بعضی از دانش آموزان گمان می کنند با زیاد مطالعه کردن از بقیه موفق تر خواهند بود ولی از سویی به درست مطالعه کردن بی توجه باشند.
بعضی دیگر گمان می کنند که با بی خوابی کشیدن می توانند در تحصیل موفق باشند اما این گروه هم اشتباه می کنند. بسیاری از ناکامی ها در تحصیل به خاطر بد مطالعه کردن و ندانستن اصول روش های مطالعه درست است. یکی از مهمترین چیزهایی که هر دانش آموز باید بداند آن است که روش مطالعه و یادگیری هر درس ممکن است با درس دیگر متفاوت باشد و باید از معلمان بخواهید که روش مطالعه درس را که تدریس می کند به شما بیاموزد.

«خواندن در عصر حواس پرتی» نوشته  آلن جیکوبز/  معرفی توسط: معصومه خاکی، کارشناس منابع اداره کل
کتاب لذت خواندن در عصر حواس پرتی نوشته آلن جیکوبز با ترجمه علی امیری به همت انتشارات ترجمان علوم انسانی در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است.
جیکوبز در این اثر خواننده را هدایت می‌کند تا در دنیای درونی خود کاوش کند و با پیروی از علایق، راه کتاب‌خوان شدن را برای خود هموار کند.

«راهنمای جامع آموزش اندنوت، گوگل و اسکالر» نوشته  محمد ادبی فیروز جایی/ معرفی توسط: هادی سروش، کارشناس فناوری اطلاعات اداره کل
گوگل اسکالر که متاسفانه به اشتباه گوگل اسکولار نیز خوانده می شود یکی از قوی ترین روش های دسترسی سریع و آسان به مقاله و کتاب های الکترونیکی است. شرکت گوگل در راستای تکمیل خدمات اینترنتی خود این سرویس را برای دسترسی آسان به مقاله های مختلف راه اندازی کرده است.
گوگل اسکالر مقاله های پژوهشگران مختلف، پایان نامه های دانشگاهی، کتاب ها، مطبوعات و مجله های بین المللی مختلفی را پوشش می دهد و با استفاده از گزینه library search  می توان به نزدیک ترین کتاب فروشی که این کتاب را دارد دسترسی پیدا کرد. البته این قابلیت فعلا در ایران فعال نبوده و بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکا کاربرد دارد. شما می توانید چکیده و خلاصه کتاب های مختلف را مشاهده کنید و اگر از طریق این سامانه نتوانید آن را دریافت کنید می توان از دیگر پایگاه های بین المللی که دسترسی به همه آنها از طریق سایت ایران پیپر امکان پذیر است اقدام به دانلود کرد.
یکی دیگر از راه های پیدا کردن مقاله یا کتاب جستجو بر اساس عنوان است.
یکی از مزیت های مهم این سرویس فیلترهای مختلفی است که با استفاده از آن می توان به بهترین نتایج دسترسی پیدا کرد. علاوه برآن فیلترهای دیگری نظیر اهمیت مقاله، میزان محبوبیت، بیشترین دریافت و دیگر پارامترهای مختلف برای نتایج جستجو می توان در نظر گرفت و به دقیق ترین نتیجه دلخواه دست یافت.

«دعبل و زلفا» نوشته  مظفر سالاری/  معرفی توسط: سعید براتی، مسئول روابط عمومی اداره کل
این اثر روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش ناپذیرش زلفا است؛ در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم(ع) و امام رضا(ع) به صورت داستانی کنکاش شده است؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 353