.
1397/12/21 سه‌شنبه سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک: با استفاده از افزایش سرانه مطالعه، فرهنگ سلامت را در جامعه نهادینه کنیم دکتر محمددوست، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک به مناسبت روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی شماره یک اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، سعید محمددوست، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک نیز در مراسم کتابخانه گردی شهر اراک گفت: فعالیت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و مرکز بهداشت هر دو فرهنگ‌سازی است و با تعاملات متقابل می‌توان هر دو فرهنگ یعنی فرهنگ مطالعه و فرهنگ سلامت‌محوری را ارتقا بخشید.
وی تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی از تمام ظرفیت خود برای ارتقای سرانه مطالعه استفاده می‌کند، آنان سعی دارند فرهنگ مطالعه افزایش یابد چرا که اعتقاد دارند در لوای آن سایر فعالیت‌های فرهنگی نیز معنا پیدا کند، ما هم تلاش می‌کنیم با استفاده از افزایش سرانه مطالعه فرهنگ سلامت را در جامعه نهادینه کنیم.
محمددوست اضافه کرد: برای ارتقای سطح مطالعاتی همکاران ستادی و محیطی از فرصت‌هایی همچون روز کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌گردی استفاده می‌کنیم، روزهای مناسبی با کتاب حساسیت‌ها را ایجاد کرده و می‌تواند زمینه افزایش سرانه مطالعه را فراهم کند. امروز به صورت نمادین در این کتابخانه حضور داریم اما کارکنان مراکز برای عضویت و استفاده از کتب بهداشتی، کتب مرتبط با بهداشت و یا دیگر رشته‌ها اقدام می‌کنند.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اراک در پایان بر لزوم آشنایی کارکنان با حوزه‌های دیگر مطالعاتی تأکید کرد و افزود: معمولاً ایستگاه‌های مطالعاتی در ستادهای مجموعه دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد اگر بخواهیم ایستگاه‌های مطالعه را در پایگاه‌ها و مراکز درمانی داشته باشیم باید برنامه‌ریزی کنیم، هر چند جزوات آموزشی بهداشتی در مراکز وجود دارد تا مادران جهت مراجعه به مطالعه پرداخته و وقت خود را هدر ندهند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 29