.

.
1397/12/19 يكشنبه رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی: از هر فرصت و مکانی برای ترویج فرهنگ مطالعه باید استفاده کرد شهرجردی، رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی به مناسبت روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی شماره یک اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، مسعود شهرجردی، رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حاشیه بازدید از کتابخانه عمومی شماره یک اراک در راستای اجرای طرح ملی «کتابخانه‌گردی» گفت: خوشبختانه برای افزایش سرانه مطالعاتی در کشور برنامه‌های مختلفی در مناسبت‌های گوناگون در دستور کار قرار گرفته است که کتابخانه‌گردی یکی از این برنامه‌های اجرایی است.
وی از خدمات کتابخانه‌های عمومی استان در راستای ایجاد فرصت بازدید از کتابخانه‌های عمومی تقدیر کرد و افزود: از هر فرصت، زمان و مکانی برای ترویج فرهنگ مطالعه باید استفاده کرد چرا که اشاعه فرهنگ مطالعاتی بسته به زمان خاص و مکان معین نیست.
شهرجردی تأکید کرد: هنر آن است که بتوان از هر روزنه‌ای همچون اتوبوس‌های عمومی درون شهری، برون شهری، تاکسی‌ها، اماکن پرتردد همچون فروشگاه‌ها و مراکز خرید برای توسعه فرهنگ مطالعه استفاده کرده و مردم را به مطالعه تشویق کرد. برای ترویج باید به دل مردم رفت و از همان فرصت‌هایی که به نظر برخی افراد بی‌اهمیت است نهایت استفاده را برد.
وی اظهار کرد: امید است مسئولان، هنرمندان، نویسندگان، شعرا و ... با حضور در کتابخانه‌های عمومی قدمی را در پیشبرد اهداف فرهنگ مطالعاتی بردارند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه حضور مسئولان در کتابخانه‌های عمومی گفتمان‌سازی خوبی را در سطح جامعه ایجاد کرده و حساسیت عموم برای ورود به فضای کتابخانه‌ها را بالا می‌برد، اظهار کرد: بنده فکر می کنم اگر همه ما در هر مسئولیت که هستیم وظیفه خود را به درستی در حوزه اساعه فرهنگ مطالعه انجام دهیم بازخورد خوب و قابل توجهی را در افزایش سرانه مطالعاتی شاهد هستیم.
شهرجردی در ادامه نقش رسانه را در توسعه فرهنگ مطالعاتی کشور مؤثر توصیف کرد و افزود: رسانه‌ها در بخش‌های گوناگون مرجعی برای الگوبرداری عموم مردم به ویژه نوجوانان و جوانان هستند، جریان‌سازی، ساخت و تولید فیلم‌های تلویزیونی، مستندهای تأثیرگذار با حضور شخصیت‌های مهم ورزشی، هنری و حتی قرآنی شناخته شده می‌تواند در توسعه این فرهنگ بسیار مهم باشد.
این مقام مسئول اضافه کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی با استفاده از ظرفیت‌ها در افزایش سرانه مطالعه بسیار مهم است، از ظرفیت‌های موجود نباید غافل ماند، برای اشاعه فرهنگ مطالعاتی باید یکدل و هم‌صدا شد همچنین از ظرفیت مساجد و کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مستقر در این اماکن مقدس می‌توان در راستای توسعه فرهنگ مطالعه به کار گرفت.
شهرجردی اظهار کرد: توسعه فرهنگ مطالعاتی در کشور فقط منحصر به شهرها و مناطق پرجمعیت قابل قبول نیست، در گام دوم انقلاب، رشد و شکوفایی روستاها در ابعاد مختلف حائز اهمیت است و بسترسازی فرهنگ مطالعاتی در این مناطق یکی از آنان به شمار می‌رود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 68