.
مشاور امور بانوان رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی: با اجرای طرح کتابخانه گردی،کتابخانه‌ها از حالت غربت خارج می‌شوند مشاور امور بانوان رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی به مناسبت روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی شماره یک اراک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، زهره نعمتی، مشاور امور بانوان رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز در آیین کتابخانه گردی شهر اراک گفت: اجرای طرح کتابخانه‌گردی قابل قبول و پسندیده است چراکه با اجرای این طرح کتابخانه‌ها از حالت غربت خارج می‌شوند. به طور معمول همه ما عضو کتابخانه‌ها بوده‌ایم و بازدید داشتیم و بازدید مجدد زمینه ترغیب و اشتیاق به حضور در کتابخانه و به امانت گرفتن کتاب و افزایش سرانه مطالعاتی را به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد فضای مجازی منتج به مطالعات جسته و گریخته و کاذب شده است، اظهار کرد: مطالعات بدین شکل سطح سرانه مطالعاتی را افزایش نمی‌دهد، برای ارتقاس سطح مطالعه باید بازگشتی به کتب مورد توجه و پرمخاطب داشت.
نعمتی در خصوص راهکارهای افزایش سرانه مطالعه به اجرایی شدن توصیه‌های رهبری در این خصوص استناد کرد و افزود: یکی از توصیه‌های ایشان «نذر کتاب در گردش» است، افراد می‌توانند با مطالعه کتاب یادداشتی روی کتاب قرار دهند و دیگران را به مطالعه دعوت و در مکان پرتردد قرار دهند.
مشاور امور بانوان جهاددانشگاهی استان مرکزی در پایان گفت: برای ترویج فرهنگ مطالعه باید از کتاب عمومی‌تر که مورد پسند عامه بوده و جذابیت بیشتری همچون رمان، داستان، کتاب‌های سلامت‌محور و روان‌شناسی سلامتی استفاده کرد. انسان موجود تحول‌آفرین است و می‌تواند طبع خود را تغییر دهد اگر بازگشتی به کتب عامه‌پسند داشته باشیم به مرور سطح مطالعاتی سیر خود را از عامه‌پسند به سمت کتب جدی‌تر می‌پیماید، کتب درسی را همه می‌خوانند اما سطح مطالعات عمومی پایین است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 71