ک
به همت کتابخانه آیت الله اراکی اراک؛ نشست سعدی خوانی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب برگزار شد به همت کتابخانه آیت الله اراکی، نشست سعدی خوانی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، با حضور اعضای باشگاه کتابخوانی کتابخانه عمومی آیت الله اراکی، نشست سعدی خوانی در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی استان مرکزی برگزار شد و چندین غزل از این شاعر برجسته مورد بررسی قرار گرفت.

گزارش تصویری این مراسم را اینجا مشاهده کنید.

اعظم رنجبران، مسئول کتابخانه آیت الله اراکی در ابتدای این برنامه ضمن اشاره به فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی گفت: سلسله جلسات سعدی خوانی به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با شعر و ادب کهن فارسی است سه شنبه هر هفته در کتابخانه آیت الله اراکی فرهنگسرای آیینه شهر اراک برگزار می‌شود.
رضا گودرزی، شاعر جوان اراکی نیز ضمن اشاره به ویژگی‌های ساختاری و محتوایی آثار سعدی و اهمیت آن در ترویج فرهنگ ایرانی گفت: بی شک یکی از معروف ترین کتب میراث ادب فارسی، کتاب نفیس گلستان سعدی است که یکی از مهم ترین آثار جهان اسلام نیز به شمار می آید.
گودرزی افزود: سعدی شیرازی شخصیت منحصر به فردی دارد و در شناخت روحیات مردمان زمانه خود هنری دارد که شاعران دیگر از آن کمتر بهره‌مندند.
وی ادامه داد: سعدی در آثارش هنر نمایشی را به تصویر می‌کشد و به نوعی زبان جامعه خود است؛ جامعه‌ای که در آن خوبی و بدی وجود دارد و برای این منظور به گونه‌ها و قالب‌های مختلف پناه می‌جوید، گاه به نثر و گاه به شعر.
در ادامه این مراسم که با استقبال مردم و مسئولین بازدیدکننده از نمایشگاه همراه بود، چندین غزل از سعدی توسط اعضای باشگاه کتابخوانی کتابخانه آیت الله اراکی قرائت شد و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 76