.

mpl_5.JPG

mpl_4.JPG

mpl_3.JPG

mpl_2.JPG

.
1397/4/6 چهارشنبه با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛ جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد با حضور مدیرکل و روسای ادارات، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در سال جاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، دومین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی به ‌صورت مشترک با جلسه اخلاق اداری، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب و عفاف با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، کارشناسان ستادی و رؤسای ادارات شهرستان‌ها برگزار شد.

حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در ابتدای جلسه با اشاره به دوران حکومت حضرت علی(ع) گفت: ما در رفتار مدیریتی باید دنباله روی سیره امیرالمومنین(ع) باشیم و دوره مدیریت علوی می‌بایست مورد الگوی همه مدیران نظام قرار گیرد.

حجت الاسلام دانشی افزود: در رفتار مدیریتی علوی هدف باید منزه و اسلامی بوده، برگرفته از قرآن و عترت باشد و وسیله نیل به هدف نیز باید پاک و منزه باشد.

وی خاطرنشان کرد: نقطه مقابل مدیریت علوی، مدیریت اموی می‌باشد که وجه تمایز این دو گونه رفتاری این است که در مدیریت اموی حیله، نیرنگ، دروغ و خدعه در اداره جامعه توسط مدیران در سطوح مختلف مجاز شناخته می‌شود ولی در مدیریت علوی، مدیر هرگز مجاز به حیله و دروغ نمی‌باشد.

دانشی خاطرنشان کرد: اگرچه شیوه نادرست «هدف وسیله را توجیه می‌کند» به مکتب های سیاسی قرون اخیر بویژه به ماکیاولیست نسبت داده می‌شود، اما بیشترین تقابل شیوه‌های پاک و منزه مدیریتی با این نظریه منحط سیاسی در مدیریت علوی ظهور داشته است.

وی افزود: با بررسی مصادیق بارز و روشن رفتار سیاسی امام علی(ع) هرگز به عناصری مانند خدعه و نیرنگ بر نمی‌خوریم و صداقت در گفتار و اقدام همراه با عدالت و انصاف کلی از وجوه تمایز مدیریت علوی در مقابل مدیریت منحط اموی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مرکزی در ادامه به جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) یکی از طرح‌های بسیار موفق فرهنگی کشور است و بسیاری از اقشار همچون دانشگاهی، حوزوی، سازمان‌های مردم نهاد و بخش‌های فرهنگی را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته مردم استان مرکزی استقبال خوبی از برگزاری جشنواره رضوی داشتند، اظهار داشت: این جشنواره موجب ترویج معارف و علوم اهل بیت(ع) و توسعه فرهنگ مطالعه می‌شود.

دانشی خواستار تعامل و همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی  استان مرکزی جهت برگزاری هرچه با شکوه تر برگزار شدن جشنواره شد.

بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه‌ها توسط کارشناسان و روسای ادارات شهرستان‌ها بخش دیگری از این جلسه بود و در ادامه، جلسه شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، ستاد اقامه نماز ، ستاد صیانت از حقوق شهروندی و کمیته حجاب و عفاف با حضور اعضای شورا برگزار و موارد ابلاغی پیگیری شد.

همچنین مصوبات جلسه پیشین شورای اداری پیگیری و به پیشنهادات رؤسای ادارات در خصوص بخشنامه انتخاب مسئولین کتابخانه‌های عمومی رسیدگی شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 342