ا

ا

ا

ا
1397/10/8 شنبه دیدار و گفتگوی حجت الاسلام دانشی با نویسنده رمان‌های مستند-داستانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حدادپور جهرمی، نویسنده رمان‌های مستند-داستانی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی، نویسنده رمان‌های مستند-داستانی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این دیدار گفت: افرادی که کتاب نمی‌خوانند، دچار آسیب‌ها و صدمات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی خود می‌شوند و ویژگی‌های منفی بارزی دارند و خیلی زود تحت تأثیر حرف‌های دیگران و تبلیغات بی‌پایه و اساس قرار می‌گیرند.
دانشی افزود: درک بیشتر محیط اطراف و شناخت پیچیدگی‌های رفتارهای انسان‌هایی که با آن‌ها معاشرت و نزدیکی داریم، امر بسیار مطلوبی است که این مهم، جز از راه انس با کتاب و کسب دانایی بیشتر از این طریق حاصل نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه نویسندگان معمولاً حاصل سال‌ها زندگی و تجربیات زیسته خود را در کتاب‌هایشان منعکس می‌سازند، افزود: هنگامی‌که مطالعه نداریم و برای این کار وقت نمی‌گذاریم؛ در حقیقت خود را از منابع غنی و ارزشمند تجربه‌های دیگران محروم و بی‌نصیب ساخته‌ایم.
حجت الاسلام محمدرضا حدادپور جهرمی نیز در این دیدار گفت: زمانی که «حیفا» و «کف خیابون» را نوشتم، حرفی داشتم می‌زدم با صدای بلند، آن هم این بود که بنده می‌خواهم پی‌ریزی یک موضوع رمان در ایران بنا کنم به نام تم امنیتی.
حدادپور جهرمی افزود: این موضوع کتابی است که امیدوارم تا آخر امسال چاپ شود و نام آن «اصول و مبانی ادبیات امنیتی در ایران» است.
وی خاطرنشان کرد: این یکی از کارهای شاخصی است که بنده روی آن کار می‌کنم و امیدوارم تا پایان سال جاری جمع بندی شود و بتوان آن را چاپ کرد.
این نویسنده جوان افزود: این‌ها مواردی است که ما باید در زمینۀ آفت‌شناسی کار کنیم ومسأله را باید به مردم معرفی کرد؛ چرا که امنیت آسان و ارزان نیست، باید مردم را واکسینه کرد و در این صحنه‌ها و وسط این معرکه‌ها آورد.

گفتنی است، گناه شناسی، حیفا، همه نوکرها، تب مژگان، کف خیابون، حجره پریا، دفترچه نیم سوخته یک تکفیری از جمله آثار محمدرضا حدادپور جهرمی است.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 186