.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی: توسعه فرهنگ کتابخوانی، مسیر جدی مبارزه با شبهات و مفسدان است نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از کتابداران و پاسداران عرصه کتاب گفت: انتقال مباحث دینی و اعتقادی از طریق کتاب و کتابخوانی میسر می‌شود، توسعه این فرهنگ مسیر جدی مبارره با شبهات، شیادها و مفسدان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اراک در مراسم بزرگداشت کتاب، کتابخوانی، کتابدار و تکریم مقام کتابداران استان مرکزی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از کتابداران و پاسداران عرصه کتاب گفت: انتقال مباحث دینی و اعتقادی از طریق کتاب و کتابخوانی میسر می‌شود، توسعه این فرهنگ مسیر جدی مبارره با شبهات، شیادها و مفسدان است.
وی تصریح کرد: جبهه بزرگ فرهنگی، هویتی، شرافت و کرامت با مطالعه کتب موثر محقق می‌شود و وظیفه‌شناسی از جمله مواردی است که با مفاهیم کتاب‌های این حوزه منتقل می‌شود. همه برای رشد و رسیدن به ابعاد متعالی زندگی نیازمند مطالعه کتب مفید هستند. همه باید برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کنند.
وی بیان کرد: مسأله کتاب و کتاب‌خوانی ریشه در نظام خلقت، ذات اقدس احدیت، پیامبران، کتاب‌های الهی و ریشه در فطرت پاک انسان‌ها دارد و قرآن مجید به خواندن و آموختن اشاره کرده است. سوره مبارکه علق که با کلمه اقرا آغاز می‌شود، مفهوم خواندن را در اذهان تداعی می‌کند و پیامبر(ص) با ارزش‌ترین کتاب را برای بشریت به ارمغان آوردند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به اینکه اگر نویسندگان تمام سخنان و رهنمودهای پیامبر را می‌نگاشتند امروز صدها جلد کتاب در اختیار داشتیم، اظهار کرد: نویسندگانی همچون زمخشری از علمای اهل سنت کتاب‌های با ارزشی در مورد آثار مولا علی(ع) نوشته‌اند و به برکت همین‌گونه آثار، سخنان این امام همام ماندگار شد. اسلام از روز اول به آموختن و خواندن اهمیت داده است و قرآن، مادر همه علوم، معارف، کتب و وحی الهی است.
امام جمعه اراک در ادامه به هفته وحدت اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در راستای احیای کتاب و کتابخوانی، خدمات بسیار ارزشمندی ارائه داده است. همه وظیفه دارند در بروز و شکوفایی استعداد نویسندگان حاذق و انقلابی همت کنند. انقلاب فرهنگی ایران در تمام جهان تحول‌آفرین بود و امروز شاهد رشد ایران در سطح بین‌المللی هستیم.
وی بر لزوم استعدادیابی بین هنرمندان و نویسندگان تأکید کرد و گفت: ما برای پیشرفت در همه حوزه‌ها نیازمند اهل تفکر و اندیشه هستیم، استعداد در همه زمینه‌ها وجود دارد فقط باید شناسایی و تربیت شود.
وی گفت: شیوه‌های مختلف کتابت باید مورد توجه باشد و مصور بودن کتابت آثار هنری منطبق با آموزه‌های دینی بسیار مهم است که باید همت کرد و چرخ با عظمت کتاب و کتابخوانی و تألیف را بیش از گذشته پیش برد. در جمهوری اسلامی در همه زمینه‌ها موفق بودیم اما با آرزوها فاصله داریم که باید خیز جدی برداشت.
نماینده ولی فقیه در استان خانواده‌ها را به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تشویق کرد و افزود: تربیت فرزندان اولویت دارد و باید سعی کرد قلم در جهت اخلاق اسلامی و آزادگی باشد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 267