.

mpl_2.JPG

mpl_3.JPG

mpl_4.JPG

mpl_6.JPG
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کمیجان برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کمیجان در سال 97 در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کمیجان در سال ۹۷ با حضور حجت الاسلام عباس دانشی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، سیامک سلیمانی، فرماندار شهرستان کمیجان، بخشداران، دهیاران و اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام دانشی در این جلسه گفت: اعجاز پیامبر اسلام قرآن است و خداوند متعال به قلم سوگند یاد کرده و حضرت علی(ع) در زمانی که با فرزندشان امام حسن مجتبی(ع) در یک خانه زندگی می کردند، برایشان نامه نوشته اند و احادیث پیامبر اسلام (ص) توسط امیرالمومنین(ع) نوشته می‌شد که نشان دهنده این است که تألیف و انتشار کتاب در دنیای اسلام و تشیع بسیار مورد توجه بوده است.

وی افزود: در این دوران نیز مقام معظم رهبری مباشرتاً وارد عرصه کتاب شدند و کتاب‌هایی را تقریظ نموده اند و بر مطالعه آن تاکید کرده اند. ایشان کتاب شناس برجسته تاریخ معاصر می‌باشند و کتابهای شاخص ناشران را می‌شناسند و به ادبیات داستانی جهان علاقه مند هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت والای مسئولان و عبور از تنگناهای اقتصادی، گام های عملی و موثری در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی برداریم.

سلیمانی فرماندار کمیجان نیز ضمن تقدیر از حضور مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان در شهرستان کمیجان بیان کرد: با همکاری مسئولان و با توجه به محرومیت شهرستان، اقدامت موثری در راستای ارائه خدمات فرهنگی و توسعه کتابخانه های عمومی برداشته خواهد شد.

در این جلسه پیرامون طرح های درآمدزایی کتابخانه‌های عمومی کمیجان، ایجاد کتابخانه در روستای چهرقان و پیگیری مشکلات تعمیراتی و عمرانی  کتابخانه‌ها بحث و تبادل نظر شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 258