1397/4/17 يكشنبه با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه؛ نشست خبری جشنواره کتابخوانی رضوی استان مرکزی برگزار شد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی از اول تیرماه آغاز شده تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد.

گزارش تصویری این نشست را اینجا مشاهده کنید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، حجت‌الاسلام عباس دانشی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) اظهار کرد: در بسیاری از رشته‌های فرهنگی و هنری این جشنواره در استان‌های مختلف و مراکز مهم علمی فرهنگی هنری برگزار می‌شود و الگوی توسعه فرهنگی و هنری برای همه دستگاه‌های کشور و فعالانه همه عرصه‌های فرهنگی و هنری است.

وی با بیان اینکه در جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین‌المللی امام رضا برگزار می‌شود بسیاری از موضوعات فرهنگی ادبی و هنری گنجانده شده است، تصریح کرد: یکی از مجموعه جشنواره‌هایی که در قالب شانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) برگزار می‌شود، جشنواره کتاب‌خوانی رضوی است که به صورت سراسری در همه استان‌های کشور برگزار می‌شود.

دانشی گفت: در این جشنواره ۷ کتاب به مسابقه گذاشته شده که علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره در سه مقطع کودکان، جوانان ـ بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند شرکت کند.

به گفته وی در سطح جوان و بزرگسال که افراد  ۱۷ سال به بالا می‌توانند شرکت کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران»   نوشته آیت‌الله علی‌کریمی جهرمی، کتاب «ماه هشتم» نوشته مهدی غلامعلی و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» نوشته فاطمه سلیمانی به عنوان متن مسابقه در نظر گرفته شده است، همچنین در مقطع نوجوانان کتاب «کاش تو را می‌دیدم» و «مسافر هشتم» نوشته مژگان شیخی، مسابقه نوجوان در گروه سنی کودک ۴ تا ۱۱ سال را شامل می‌شود کتاب «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب به عنوان منبع مسابقه کتاب‌خوانی رضوی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در استان مرکزی این جشنواره با حمایت استانداری مرکزی و همه دستگاه‌ها برگزار می‌شود، بیان داشت: منابع این جشنواره از اول تیرماه در اختیار عموم قرار گرفته و افراد هم به صورت فیزیکی و مراجعه حضوری عزیزان می‌توانند منابع مسابقه را از کتابخانه عمومی سراسر استان مرکزی دریافت کنند و هم به صورت ویژه در سایتrazavi.iranpl.ir  از طریق فضای مجازی به منابع جشنواره دسترسی دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با اشاره به اینکه در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی هم امکان شرکت فردی و هم شرکت گروهی متقاضیان وجود دارد، گفت: چنانچه یکی از والدین در گروه سنی جوان و بزرگسال شرکت کنند سایر اعضای خانواده نوجوان و کودک آن خانواده می‌توانند در بخش‌های دیگر شرکت کنند که برای خانواده برتر هم تا سقف ۱۵ میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده است.

دانشی افزود: اعتباری که برای جوایز مسابقه در نظر گرفته شده بود ۱۰۰ میلیون ریال است که تلاش خواهیم کرد جوایز محلی هم به این رقم اضافه شود تا به طور ویژه و خاص در استان مرکزی بتوانیم از علاقه‌مندان تقدیر کنیم.

وی بیان کرد: در دوره قبل سال گذشته ۱۰ هزار شرکت‌کننده داشتیم که امید داریم این رقم امسال رشد بیشتری داشته باشد البته سال گذشته شرکت آسان‌تر بود و امکان کپی پاسخنامه‌ها فراهم بود، اما امسال پاسخنامه‌ها به صورت چاپی و ویژه در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

به گفته وی جشنواره از اول تیرماه آغاز شده تا ۳۱ تیرماه ادامه دارد در مردادماه کار بررسی پاسخنامه‌ها انجام خواهد شد و در همان ایام نیز اختتامیه جشنواره برگزار  و نفرات اول تا سوم هر مقطع از جشنواره معرفی می‌شوند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 379