.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
برنامه های فرهنگی کتابخانه علامه دلیجانی دلیجان در دهه مبارک فجر همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، برنامه های فرهنگی دهه مبارک فجر به همت کتابخانه علامه دلیجانی شهر دلیجان برگزار شد.

*
1
کتاب‌خوان دهه فجر در کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی
به مناسبت دهه فجر و با حضور جمعی از بانوان شهر دلیجان، نشست کتاب‌خوان دهه فجر در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد.
در این نشست «خاطرات عزت شاهی» نوشته عزت الله شاهی، توسط مریم ابراهیمی؛ «خاطرات علی امینی» نوشته یعقوب توکلی، توسط محدثه عباسیان؛ «سال های بی قرار» نوشته محسن کاظمی، توسط مریم حسنی و «سفیر 7هزار روزه» نوشته حسین روحانی صدر، توسط مهدیه مرادی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

*
2
کتاب «قلعه حیوانات» در شهر دلیجان نقد و بررسی شد
به مناسبت دهه مبارک فجر و به همت کتابخانه علامه دلیجانی، کتاب «قلعه حیوانات» نوشته جرج اورول در آموزشگاه دخترانه الزهرا(س) شهر دلیجان نقد و بررسی شد.
زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی در خصوص این مراسم گفت: با توجه به اینکه این کتاب حدود هفتاد سال پیش به نگارش درآمده و نمادی از انقلاب روسیه است، اما چند سالی است که این کتاب در فضای مجازی بر سر زبان ها افتاده و به غلط با انقلاب کشورمان مورد مقایسه قرار گرفته است.
سیدی افزود: کتابخانه علامه دلیجانی در راستای بصیرت افزایی بر آن شد تا با برگزاری یک جلسه نقد با حضور مسئولین آموزش و پرورش و سپاه دلیجان، به بررسی تفاوت‌های این انقلاب و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی بپردازد.
حجت الاسلام عظمتی، مسئول عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت سپاه دلیجان نیز در این نشست گفت: این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شده و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد، ولی در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی به شهرت رسید.
حجت الاسلام عظمتی گفت: مزرعه حیوانات درباره گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا خود اداره مزرعه را به‌دست گرفته و برابری و رفاه را در جامعه خود برقرار سازند.

*
3
قصه گویی و شعرخوانی دهه فجر در کتابخانه علامه دلیجانی
با هدف آشنایی کودکان با آرمان های انقلاب اسلامی و به همت زینب سادات سیدی و مریم سادات جلالی، کتابداران شهرستان دلیجان، برنامه قصه گویی و شعرخوانی دهه فجر با حضور دانش آموزان دارالقرآن معراج شهر دلیجان برگزار شد.

*
4
جمع خوانی و بازی با کلمات در مدرسه دانشمند دلیجان
به مناسبت دهه فجر، زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه عبدالهادی دلیجانی در مدرسه دانشمند شهر دلیجان حضور یافت  و کتاب «بالای پشت بام» نوشته عصمت گیویان را با دانش آموزان جمع خوانی کرد.
در ادامه برنامه نیز به منظور شور و نشاط و ایجاد حس رقابت بین دانش آموزان، مسابقه بازی با کلمات انجام شد.

*
5
کارگاه نقاشی کودکان انقلاب در کتابخانه علامه دلیجانی
به مناسبت دهه فجر و با حضور کودکان مهد معراج شهر دلیجان، کارگاه نقاشی کودکان انقلاب در کتابخانه عمومی علامه عبدالهادی دلیجانی برگزار شد.
در این برنامه زینب سادات سیدی، مسئول کتابخانه علامه دلیجانی کودکان را با چگونگی پیروزی انقلاب و آرمان های امام راحل آشنا کرد و در ادامه برنامه، نقاشی هایی با موضوع دهه فجر در اختیارکودکان قرار گرفت تا رنگ آمیزی کنند.

منبع: دلیجان
 
تعداد بازديد اين صفحه: 106